Купа на България, 1/32 финали

8 септември 2021, 16:00 ч.

„Балкан“ (Ботевград) – „Етър“ 0:0, пр.0:0, д.4:5

Главен съдия: Димитър Буров, помощници: Георги Великов и Радослав Вутов

Стартов състав на “Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Юлиян Райков, Николай Дичев, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов, Мартин Петков, Николас Фемиа, Христо Димитров, Ловре Кнежевич, Христо Марков.

Резерви: Ангел Мартинов, Кольо Станев, Борислав Марков, Мариян Иванов, Кристиян Кънчев, Калоян Митев.

Начало на мача

1 минута – Калоян Бонев от домакините стреля покрай гредата

11 минута – Николай Дичев в пеналта търси съотборник, но вратарят пресича и лови

“Етър” владее по-често топката, но засега без точен удар

15 минута – Мартин Петков вкарва топката във вратата на домакините, но е маркирана засада

19 минута – постоянен натиск на етърци, които до момента изпълниха три корнера

23 минута – Здравко Атанасов стреля отдалеч до гредата на Христо Иванов

28 минута – Кнежевич намира Фемиа, който стреля опасно до гредата

30 минута – силен удар от дистанция на Николай Цветков е уловен от Христо Иванов

38 минута – Кнежевич стреля в аут

43 минута – най-чистата ситуация за “Етър”, опасен удар на Христо Марков е избит от вратаря

44 минута – удар на Мартин Петков с глава минава до гредата

Край на първата част

Начало на второто полувреме

51 минута – Ловре Кнежевич е изведен сам пред вратата, но се забавя и печели само корнер

58 минута – Юлиян Райков спира атака с цената на втори жълт и червен картон. “Етър” остава в намален състав

63 минута – опасен удар на Христо Марков е спасен от вратаря Слави Матин

68 минута – Христо Иванов излиза неразчетено и последва опасна атака, но вратарят после прави страхотно спасяване на удар от упор на  Калоян Бонев

72 – Николай Дичев с глава отблизо след центриране от корнер стреля край вратата

75 минута – Христо Марков пропуска да вкара сам срещу вратаря

78 минута – и Христо Димитров пропуска сам от чиста позиция

88 минута – Христо Иванов прави невероятно спасяване на излезлия срещу него Кристиян Ковачев

Край на редовното време – 0:0

Смяна в “Етър” – Калоян Митев влиза на мястото на Христо Димитров

Начало на първото продължение

94 минута – Кнежевич стреля параболично над гредата. В ответната атака Хр. Иванов спасява удар на Атанасов

Край на първото продължение

Начало на второто продължение

116 минута – “Балкан” пуска втория си вратар Костадин Котев в очакване на дузпите

118 минута – Кристиян Кънчев влиза на мястото на Христо Марков

Край на продълженията – 0:0. Следват дузпи

При дузпите Христо Иванов спасява две и сам вкарва победната!

Ловре Кнежевич – 0:1
Николай Цветков – 1:1
Здравко Илиев – 1:2