Хандбалните националки на България постигнаха два престижни победи на турнира „Черно море” и в неделя ще имат възможност да спечелят първото място в надпреварата. Нашите момичета днес надделяха над Гърция с 36:29.

В началото на срещата гостите взеха гол преднина – 2:3, но последваха четири безответни попадения на българките. До края на полувремето те поддържаха преднината си и приключиха първите 30 минути при 17:14.

След подновяването на играта възпитаничките на Йонка Генчева се поотпуснаха и позволиха в 35-ата минута резултатът да бъде изравнен – 18:18. Последва размяна на попадения, за да се стигне до 21:21, а след това българките поведоха и започнаха да увеличават преднината си.

В края на срещата те успяха да постигнат и най-голямата разлика – седем гола в своя полза, завършвайки при 36:29. Най-много пъти противниковата врата бе поразена от Радина Крумова – 10, следвана от Соня Богданова (8) и Силвия Атанасова (7). В първия мач за деня румънският клуб „Томис” спечели срещу Турция с 38:22.

Вчера националките ни победиха туркините, които играят предимно с 18-годишни състезателки, с 40:27. Българският тим поведе от самото начало и до почивката се сдоби с шест гола преднина. След това за нашите момичета не бе проблем да удвоят разликата и да зарадват великотърновци с убедителен успех.

Турнирът „Черно море” бе открит с мача между „Томис” и Гърция, завършил с разгромното 41:18 за румънките.

Утре от 10:00 ч. Турция и Гърция ще спорят за третото място, а от 11:30 е двубоят, който ще определи победителя в надпреварата – България срещу „Томис”.

България: Гергана Александрова, Силвия Атанасова, Мадлена Дончева, Роксана Радева, Соня Богданова, Александрина Бурнева, Зоя Стефанова, Радина Крумова, Десислава Николова, Мариана Семерджиева, Тенгиз Куца, Петя Пенчева, Даниела Коцева, Ина Стоилова.