img_5767

Дългоочакваният от много фенове на футбола мач между “ЦеСеКа” и “Аякс” за съжаление не се състоя. Домакините от Лесичери записаха служебна победа с 3:0 след предварително предупреждение от страна на “Аякс”, че тимът от Ореш няма да пътува за срещата. Водач в групата продължава да е “Атлетик” (Свищов), който победи “Земеделец-Елит” (Козловец) с 4:2.

На изток нямаше проблеми и всички отбори изиграха мачовете си. Лидерът “Самоводене” за първи път не победи и за първи път допусна гол. Домакините завършиха 1:1 с “Килифарево”, като дори бяха догонващи в резултата. Шампионът на България с “Етър” Генчо Генчев напомни за най-добрите си дни във футбола, след като донесе победата на “Бали” срещу “Ботев” (Златарица) с 2:1. Генчев се разписа в 18-та и 90-та минута, а за гостите точен бе Ивелин Генов в 64-та. Първенецът на областната група за изминалия сезон “Росица” (Поликраище) пък победи “Чумерна” (Елена) с 1:0 след гол на Николай Боянов – Мечката от дузпа още във 2-та минута.

В “Б” регионална се получи най-резултатният мач от всички срещи в трите групи. “Вихър” (Добри дял) не пожали аутсайдеритв от “Стрела” (Обединение) и ги разби с 10:1. Домакините заемат първото място в групата заедно с “Първомайци”.