Aleks
Алекс Асенов от СК „Илия Павлов“ (В. Търново) донесе единствения медал за клубовете от региона в свободния стил от Държавното първенство по борба за кадети. Шампионатът се проведе в зала „Никола Петров“ в Горна Оряховица с участието на 274 състезатели от 48 клуба. Най-добре в свободния стил се представиха борците на Търговище. Трима състезатели на „Олимпиец“ спечелиха златни медали. Титлите в останалите категории си поделиха други 9 клуба, сред които и великотърновския „Илия Павлов“.

Алекс се бори в категория до 42 килограма, като бе с 3 кг по лек от съперниците си. За ученика в Спортното училище това е първа година при кадетите. По пътя към златото записа две победи над съперници от Бургас и Айтос.

Три пети места на великотърновския клуб донесоха Данил Куртев до 65 кг., Никола Сърнев до 60 кг. и Борислав Бориславов до 71 кг. Никола Сърнев загуби полуфинала със 7:8 от Алекс Фотев от „Димитровград“, разказа треньорът на младите борци Мирослав Колев. Негови възпитаници спечелиха всички медали за региона. Освен Алекс Асенов златни медали взеха още Наталия Бояджиева, в категория до 53 килограма и Кристина Лазарова до 65 кг., при кадетките.

Срещите в зала „Никола Петров“ бяха изгледани от много медалисти от големи първенства. Сред тях бяха Михаил Ганев, Явор Янакиев, Мирослав Киров, Иван Шавов, Румен Павлов и други. Над 500 състезатели общо излязоха на трите тепиха в Горна Оряховица на държавното първенство за кадети и кадетки. ЦСКА и „Левски” спечелиха по три титли в класическия стил. Вторият ден беше за кадетките. Ямболският “Борба и самбо” спечели най-много титли – три, като шампионки станаха Пламена Тодорова (40 кг), Султанка Тодорова (43 кг) и Марсела Георгиева (49 кг). Техен подгласник е тимът на “Илия Павлов” (Велико Търново), завършил с две титли, спечелени от Наталия Бояджиева и Кристина Лазарова.

Финалът на тридневния маратон по борба в зала „Никола Петров“ беше за кадети в свободен стил, където триумфира Алекс Асенов.