IMG_0434

Халфът на “Етър” Аласана Мане, който е преотстъпен от “Барселона”, ще пропусне поради контузия предстоящото гостуване на “виолетовите” във Варна. Мане бе сменен принудително още преди почивката в последния мач срещу “Ботев” (Пд). Гамбиецът е с разтежение и със сигурност няма да пътува за мача с “Черно море”.

Още на трима свои футболисти няма да може да разчита главният мениджър на клуба Красимир Балъков. Защитникът Венцислав Василев бе наказан за един мач от Дисицплинарната комисия на БФС заради натрупани картони. Нападателят Ерик Почански пък още лекува травмата си, получена при гостуването на „Верея“ и също остава със сигурност извън групата. Очаква се Почански да бъде на линия за следващото домакинство срещу „Ботев“ (Враца) на 5 декември. Четвъртият отсъстващ е трайно контузеният дефанзивен халф Яни Пехливанов.

В “Черно море” също имат подобни проблеми. Двама негови основни футболисти не тренират с отбора и вероятно ще пропуснат предстоящия мач. Става въпрос за вратаря Благой Макенджиев и Мехди Фенуш, които са с травми след двубоя със “Септември”, загубен с 1:2. Макенджиев е с разтежение на бедрения мускул и със сигурност пропуска срещата, докато Фенуш до последно ще е под въпрос, съобщиха от варненския клуб. “Черно море” също има наказан футболист – Юго Кононго, който е аут заради натрупани картони.