В мъглата "Академик" измъкна една точка от "Спартак". сн. spartak-pleven.bg

Свищовският “Академик” измъкна точка от домакинството си срещу един от лидерите в групата – плевенския “Спартак”. Двата тима завършиха наравно, без да си отбележат голове – 0:0. Мачът се игра при сериозна мъгла, паднала над градския стадион в крайдунавския град. Преди срещата от щаба на гостите поискаха отлагането й, но великотърновският главен съдия Станислав Ставров прецени, че условията позволяват мачът да се проведе.

Срещата се игра пред погледа на депутата д-р Ваньо Шарков и свищовския кмет Станислав Благов, а треньорът Борислав Борисов остана много доволен от представянето. Той бе щастлив, че възпитаниците му опровергаха слуховете, че мачът няма да се играе честно. Борисов разполагаше само с 13 състезатели за двубоя, след като в последния момент Мартин Методиев се обадил, че няма да дойде. Самият наставник не влезе, тъй като лекува спукано ребро, а Систов и Каравелов играха с травми.

До почивката съперниците си размениха по една голова атака. В 10-ата минута бившият играч на “Академик” Симеон Рудашки намери добре Кунчев, който стреля, но Димитър Иванов спаси. В 31-ата Радосвет Чанов проби след двойно подаване с Евгени Систов и разтърси мрежата на гостите, но от външната страна.

След почивката за домакините в игра влезе Ивайло Дюлгеров, който не бе тренирал две седмици, но присъствието му бе необходимо за въздушните двубой. Смяната се оказа правилна, защото плевенчани започнаха да центрират в полето на “Академик”, търсейки високите си футболисти, и имаха няколко отлични положения, но така и не вкараха гол. В крайна сметка “Академик” запази мястото си в челната петица, което е и негова цел в първенството, докато “Спартак” изостава на 4 точки от водача “Локомотив” (Мездра), като бе изпреварен и от “Ботев” (Козлодуй), ударил с 4:0 съименника си от Криводол.

“Академик”: Д. Иванов, Ганев, Ангелов, Бънов, Николов, Михайлов, Каравелов, Тодоров (90 Маринов), Чанов (50 Дюлгеров), Георгиев, Систов.

“Локо” (ГО) с минимална загуба от съименника си в Мездра

Горнооряховският “Локомотив” продължи практиката си в настоящото първенство трудно да бележи, но и трудно да допуска голове. В поредния 14-и кръг “железничарите” гостуваха на съименника си от Мездра, който обаче е абсолютен лидер в класирането. Мездренци минават като експресен влак през “В” група по пътя към завръщането си в професионалния футбол и до момента имаха 13 поредни победи.

Изненада не се получи и срещу “Локо” (ГО), като домакините записаха 14-ия си успех. Победата им обаче дойде трудно и с минималното 1:0. Първата част бе абсолютно равностойна, като гостите имаха три възможности за гол. В 15-ата минута Антон Маринов отправи удар от 20 метра и вратарят на “Локо” (Мз) изби топката от самия ъгъл, после пък Ивелин Момчилов центрира успоредно на вратата и на задна греда Златков се забави да засече.

Домакините също имаха положения и веднъж топката срещна гредата зад Красимир Китов. Най-спорното положение бе, когато Иван Златков се откъсна сам срещу вратаря и бе съборен и в ситуацията или да даде фаул и червен картон за домакините, или да не отсъди нищо, реферът естествено предпочете второто.

Горнооряховци след почивката действаха по-прибрано, докато “Локо” (Мз) имаше териториален превес. В 52-ата минута след подаване отляво Иван Редовски се пребори и реализира единствения гол в мача – 1:0. До края гостите, които бяха без Йордан Петров и заминалия за Холандия Стефан Бакърджиев, се поумориха и не успяха да застрашат мездренската врата.

“Локо” (ГО): Китов, Стефанов, Славчев, Радев, Бакьов (85 Стайков), Маринов, Златков (70 Господинов), Русев, Пл. Иванов, Д. Димитров, Момчилов.