akademik_svishtov1
Втора поредна победа у дома взе свищовският “Академик” в пролетния дял на първенството на Северозападната “В” група. След успеха с 2:0 над аутсайдера “Ботев” (Козлодуй), дошъл с голове в добавеното време, в неделя “студентите” успяха да спечелят с 2:1 срещу “Партизан” (Червен бряг). Те обаче отново не стигнаха лесно до успеха, като губеха с 0:1 и обърнаха гостите с две попадения през втората част.

Свищовлии започнаха агресивно и в началото пропуснаха три добри голови ситуации. В 7-ата минута обаче изритана от гостите топка не бе овладяна добре от Велислав Денчев, който опита да я върне на вратаря си Иван Христов. Последва неразбирателство между двамата и притичалият нападател на гостите от Червен бряг Радосвет Чанов вкара за 0:1. В следващите минути “студентите” пообъркаха ритъма си и чрез бившия играч на “Академик” Десислав Русев тимът на “Партизан” удари и греда.

Домакините постепенно се върнаха в мача, изравниха играта и също стигнаха до голови възможности. Както и в миналия мач, наложи се в игра след почивката да влиза играещият треньор Борислав Борисов, за да сложи ред в действията на възпитаниците си. Тодор Тодоров успя да изравни с помощта и на доза късмет в 60-ата минута. Защитник на гостите можеше да изчисти топката пред голлинията, но се подхлъзна и тя влезе в мрежата зад него за 1:1. В 67-ата минута Велислав Денчев проби отбраната на “Партизан” и намери Георги Колев, който финтира бранител с лъжливо движение и с плътен удар вкара за 2:1.

В следващия кръг в неделя свищовлии гостуват в крайно интересно дерби в Павликени на набралия скорост едноименен тим.

“Академик”: Христов, Ганев, Пл. Ангелов (61 Георгиев), Цолов, Денчев, Каравелов, Трайков, Ст. Иванов (46 Борисов), Колев, Тодоров (80 Димитров), Н. Иванов.