IMG_3120
Класическа победа с 3:0 взе “Академик” срещу “Ювентус” (Малчика). Домакините можеха да открият още в първата минута, когато след ъглов удар Добри Петров засече центрирането, но вратарят Веселин Ганчев отби. Четвърт час след началото на мача Кристиян Тафраджийски получи една топка по лявото крило зад защитата, навлезе в наказателното поле и копна топката, но тя мина над гредата.

В следващите минути отборът на Малчика проигра едно положение, като при една атака Константин Генков направи 40-метров рейд, излезе сам срещу Димитър Пантев, но тъкмо да стреля, притичалият защитник на домакините Иван Ганев се хвърли и с шпагат изби кълбото в корнер. Така се стигна до 41-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Ганев с глава вкара топката под гредата за 1:0. Секунди по-късно домакините можеха да удвоят, но ударът на Тафраджийски с глава нацели гредата.

След почивката Тони Панков от гостите напредна отляво и пусна към Ивайло Дюлгеров, който от точката на дузпата шутира, но слабо и Пантев без проблеми улови. В 50-ата минута Тафраджийски финтира в центъра на отбраната на гостите Венелин Лазаров и останал сам срещу Ганчев със силен нисък удар го матира за втори път – 2:0.

Пет минути по-късно “Ювентус” имаше шанс да намали, но шутът на Генков от дъгата на наказателното поле се отби от лявата греда. В 70-ата минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като Венелин Лазаров получи втори жълт картон и трябваше да поеме към съблекалните. Три минути след това интригата в мача окончателно приключи, като резервата Любомир Любенов фаулира в наказателното поле Тафраджийски и Иван Ганев реализира отсъдената дузпа и направи резултата класически – 3:0.

В оставащите минути до края Академик можеха и да вкарат още попадения, като най-фрапиращите пропуски направиха Тодор Тодоров и Кристиян Тафраджийски.