resizer
С домакинска победа 3:0 завърши областното дерби между отборите на “Академик” (Свищов) и “Павликени”. Макар че играха почти полувреме с човек по-малко, “студентите” стигнаха до класическа победа и продължават да са един от четирите отбора с пълен актив от 9 точки след първите три кръга.

Въпреки крайния резултат обаче павликенчани играха много добре и дори имаха повече чисти положения, но свищовлии показаха далеч по-голяма ефективност.

Мачът започна с пропуск на Димитър Кушев от гостите, а двата тима редуваха игра на приливи и отливи. “Павликени” продължи да създава положения и при едно разбъркване удар на Тодор Чирпанов мина на десетина сантиметра от вратата, а Димитър Димитров излезе сам срещу вратаря Венци Димитров, но стреля слабо в него.

Свищовлии също атакуваха и в 24-ата минута успяха да поведат в резултата след попадение на Георги Колев – 1:0. Павликенчани имаха претенции и за дузпа за нарушение срещу Димитър Кушев в наказателното поле.

През втората част гостите тръгнаха напред, но попаднаха на опасните контри на свищовлии, които в 58- ата минута успяха да удвоят резултата. Дангуров стреля силно от границата на пеналта и покачи на 2:0. Междувременно обаче “студентите” останаха в намален състав. Капитанът на тима Иван Ганев влезе в стълкновение с играч на павликанчани и по сигнал на тъчрефера получи червен картон за удар без топка.

Наложи се на терена да влезе играещият треньор на „Академик” Боби Борисов, за за контролира нещата отвътре. Гостите от “Павликени” не спряха да атакуват и пропуск за тях направи Тодор Чирпанов, принуждавайки Венци Димитров да спасява. За свищовлии с попадение се размина Кристиян Тафраджийски. В 78-ата минута обаче Боби Борисов намери добре Георги Колев и той вкара втория си гол в срещата, оформяйки крайното 3:0.

“Това не беше най-добрият ни мач, но важното е, че и в намален състава държахме инициативата и отбелязахме гол. Не видях добре ситуацията, при която бе изгонен Иван Ганев, защото вървеше наша атака. Неприятно е ако опитен футболист като него си е изпуснал нервите”, коментира изпълнителният директор на свищовския клуб Анатоли Дончев.

“Добре играхме, но не си вкарахме положенията. Имахме повече възможности от “Академик” и преди почивката, и за целия двубой. Ако бяхме открили първи резултата, развоят можеше да е и друг… През втората част тръгнахме напред и се оголихме и въпреки, че останаха с 10 човека, успяха при контрите да решат мача”, заяви старши треньорът на павликенчани Милен Петков.

“Академик”: В. Димитров, Фидин, Ганев, Ангелов, Денчев, Каравелов, Трайков, Дангуров (63 Б. Борисов), Тафраджийски (74 Кр. Димитров), Т. Тодоров (35 Ст. Иванов), Колев.
“Павликени”: Христанов, Цонев, Калчев, Ил. Иванов, Чирпанов, Киров (46 Св. Стоянов), Додуров (80 Чешмеджиев), Шипкалиев, Димитров, Андреев, Кушев.