Свищовският “Академик” не спира да печели в контролните срещи. Отново на терена във Вардим този път “студентите” биха с 2:1 “Ситомир” (Никопол).

Преди почивката падна един гол, вкаран от Иван Ганев от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Красен Каравелов, който бе задържан в пеналта на гостите.

В 74-ата минута Николай Иванов изравни за “Ситомир” след центриране от ъглов удар. Веднага след подновяването на играта обаче Мартин Методиев получи пас от Емил Горанов, който направи двойно с играещия си треньор Боби Борисов, и стреля точно за 2:1. Играчите на “Академик” направиха още доста пропуски – Чирпанов, Горанов, Методиев, а Борислав Борисов стреля в гредата от пряк свободен удар.

“Играхме по-добре, въпреки че имаше много силен вятър, който попречи и на двата тима”, коментираха от “Академик”. В сряда тимът върне гостуването на румънския “Дунарея” в Зимнич, ако условията там са подходящи за игра.

“Локо” (ГО) прави 0:0 в Бяла

Без голове завърши контролата “Бенковски” (Бяла) – “Локо” (ГО). И двата тима създадоха куп положения, но вратарите бяха над всички. В 21-ата минута силен удар на Пламен Иванов бе спасен от стража на домакините Миланов. Малко след това пък Пламен Петров от Бяла изпълни фаул, топката рикушира от защитник и излезе в корнер. Кулминацията бе в 36-ата минута, когато Петров бе съборен в наказателното поле и последва дузпа. Пламен Петров стреля от бялата точка, но младият вратар Христанов спаси.

И след почивката имаше възможности за двата тима. В 53-ата минута Тодор Господинов стреля силно, но вратарят Миланов спаси. За домакините пък удар на Н. Иванов бе уловен от резервния вратар на “Локо” (ГО) Стоян Петков, а Пламен Петров от 30 метра от фаул стреля в аут.