272300339_365240512193046_1677392752856702074_n_cr
Свищовският “Академик” продължава доброто си представяне по време на зимната си подготовка. В четвъртата си контрола „студентите“, водени от Росен Илков, записаха равенство срещу юношите U19 на „Спартак“ (Плевен).

Оспорваната проверка завърши 2:2. Резултатът бе открит от Божидар Матеев, който пресира съперник, отне му топката и вкара за 1:0. След изпълнение на корнер в 17-ата минута Алекс Миланов беше най-съобразителен и удвои. Плевенчани заличиха пасива във между 30-а и 60-ата минута. Двете попадения реализира 15-годишният Петър Стефанов.

През първите минути “Академик” контролираше действията на терена, а в игра бяха футболистите, които в момента са в най-добра форма. В другите две части игрово време бе дадено и на юноши старша възраст и трениращите с основния отбор от младша.

“Доволен съм от играта на момчетата”, коментира след мача треньорът Росен Илков. Следващата контрола на “Академик” е в събота, 29 януари, когато играе с “Янтра” (Полски Тръмбеш).