Свищовският “Академик” бе рекордьор сред отборите от Великотърновска област в настоящото първенство, като имаше 7 поредни мача без загуба. “Студентите” паднаха в първия кръг, а после записаха 3 поредни победи, последвани от 4 поредни ремита. В неделя обаче те отстъпиха на “Бдин” с минималното 1:0.

Мачът предложи добър футбол, без излишни нерви и екшъни, но домакините бяха тези, които диктуваха играта, вкараха гол и удариха две греди. В 20-ата минута след едно разбъркване пред Иван Иванов топката отскочи от гредата и на метър от вратата нападател не можа да уцели рамката. Само след три минути пък при едно центриране Борислав Боянов стреля с глава, но вратарят успя да избие.

Свищовлии играха предимно защитно и имаха само няколко центрирания пред вратата на “Бдин”. В 50-ата минута при поредната атака на домакините Боби Боянов с удар от въздуха откри резултата. До края нищо не се промени, като в 85-ата минута видинци бяха на крачка и от втори гол. Георги Тодоров изпълни фаул и топката за втори път нацели гредата на свищовската врата.

“Академик”: Иванов, Ганев, Бънов, Ангелов, В. Георгиев, Михайлов (81 Горанов), Борисов (56 Стефанов), Славчев, Каравелов (88 Николов), Дюлгеров, Каролев.