Akademik

Минимална загуба с 3:2 допусна свищовският “Академик” при гостуването си на “Левски-2007”. Домакините са събрали този сезон стабилен отбор от плевенски футболисти, сред които и доскорошният играч на “Етър” Мариян Блажев. С тази победа “Левски-2007” дори е един от трите отбора с пълен актив до момента.

До почивката мачът бе равностоен, а двата тима си размениха по едно попадение. Иво Върбанов откри за домакините в 28-ата минута, но само шест по-късно Красен Каравелов изравни със страхотна странична ножица, като ударът му от въздуха прати топката в ъгъла – 1:1.

Съперникът реши всичко в мача с две бързи попадения само в рамките на 4 минути веднага след почивката. Любомир Борисов в 54-ата минута след грешка в свищовската защита вкара за 2:1, а малко след това Антонио Иванджиков добави и трето попадение.

“Академик” се втурна да намалява, но бе преследван и от малшанс, като два пъти топката срещна гредите след удари на влезлите като резерви Десислав Русев и Лилян Маринов. След центриране на Тодоров ветеранът Русев стреля с глава в гредата, след което топката мина по голлинията. Още по-красиво бе изпълнението на Лилян Маринов, син на добре познатия Йордан Маринов – след нов пас на Тодоров младокът направи красива задна ножица, кълбото срещна напречната греда и тупна на голлинията.

Играта бе много оспорвана и малко преди края Красен Каравелов бе отстранен за втори жълт картон, но после реферът прати под душа и играч на домакините. Минута преди края “Академик” все пак върна един гол. Третата резерва Кристиян Димитров бе в основата му, след като бе съборен в наказателното поле, а отсъдената дузпа бе реализирана от Десислав Русев за крайното 3:2.

“Академик”: Пантев, В. Георгиев (86 Кр. Димитров), Ганев, Каролев, Славчев, Генов, Ив. Тодоров, Т. Тодоров, Каравелов, Соколов (52 Д. Русев), Денчев (70 Л. Маринов).