Akademik
Без отбелязан гол завърши дербито на Северозапада между отборите на “Севлиево” и “Академик”. Мачът бе от изключително значение за свищовските футболисти, които при загуба от пряк конкурент губеха значително шансовете си за атакуването на Втора лига. Равенството бе най-логичния резултат, предвид показаното, въпреки че по-чистите положения за гол бяха на „студентите“. Прави впечатление, че в състава им отново не бяха Иван Ганев, Петър Петров и Момчил Емилев.

Началото на срещата бе равностойно, с битка предимно в средата на терена, но първата възможност за гол се откри за Академик в 13-та минута, когато удар от очертанията на наказателното поле бе в обсега на вратаря. Домакините отговориха веднага с опасна контраатака. До края на полувремето двата отбора предложиха здрава битка в средата и се оттеглиха да почиват при 0:0.

Второто полувреме също предложи игра в средата на терена. В 72-ата минута Димитър Николов преодоля отбраната на домакините и нахлу в наказателното поле, но реши да подава, вместо да шутира и това даде шанс на защитата да реагира в най-чистото положение до момента в мача. Последва нов шанс за “Академик”, но далечният удар извън наказателното поле не попадна в очертанията на вратата. До края на срещата гол така и не падна и двата отбора поделиха точките.

По програма другата седмица отборът почива и следващият мач е на 30 октомври, когато в Свищов ще гостува “Янтра” (Полски Тръмбеш) за областен финал от турнира за Купата на АФЛ. Следващ мач по програмата на Трета лига е домакинството срещу друг от претендентите за промоция – “Локомотив” (Мездра), което ще се играе на 9 ноември от 14.30 ч. на градския стадион в Свищов.