462223144_1078592697524487_818302549309070778_n

Старши треньорът на “Академик” (Свищов) и бивш футболист на “Етър” Ахмед Хикмет празнува днес 40-годишен юбилей. Най-добрият подарък за него поднесоха футболистите на свищовския клуб, които в шестия кръг на Северозападна Трета лига записаха победа с класическото 3:0 при гостуването си на “Левски-2007”.

Мачът започна нервно за “студентите” и първата възможност бе за домакините. Стефан Христов бе съборен в наказателното поле и съдията не се поколеба и отсъди дузпа в 12-та минута. От бялата точка обаче последва удар покрай вратата.

Постепенно играчите на “Академик” взеха превес в центъра на терена и започнаха да поглеждат повече към противниковата врата. В 30-ата минута Благовест Ленков проби опасно по левия фланг и чукна топката паралелно на голлинията. Ударът на Кристиян Иванов бе блокиран, което предотврати сигурен гол за свищовлии.

В 41-та минута бързо изпълнение на пряк свободен удар остави „очи в очи“ нападател на Левски срещу вратаря на „студентите“, но ударът му премина над напречната греда. Така двата отбора се оттеглиха при нулево равенство на почивката.

От самото начало на втората част „студентите“ се хвърлиха в атака. Така в 51-ата минута дойде и най-красивият момент в мача, когато Димитър Николов отправи техничен удар от разстояние под сглобката – 0:1.

В 56-ата минута домакините останаха с човек по-малко, когато за втори жълт картон бе изгонен техен играч. При изпълнението на прекия удар вратарят на “Левски-2007” изби в краката на футболист от “Академик”, последва удар, но защитник изчисти от голлинията. В 64-ата минута направилият отличен мач Благовест Ленков разтресе левия страничен стълб след удар от 15-ина метра.

Красив гол вкара Кристиян Иванов в 75-ата минута, когато засече с глава центриране на Петър Петров от пряк свободен удар от дясната страна на атаката за 0:2. Точка в спора сложи Кристо Яначков, който направи резултата класически с дебютно официално попадение в 83-ата минута след самостоятелен рейд.

За “Академик” предстои домакинство за Купата на България след седмица в неделя, в което посреща елитния “Монтана” на градския стадион в Свищов. По тази причина мачът за първенство срещу “Павликени” се отлага занапред във времето.