461309953_1075309391186151_2996697773148718270_n

Победа с 4:1 записа отборът на „Академик“ в мач от първия кръг на турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Свищовлии отстраниха като гости друг отбор от региона – ОФК „Павликени“. В равностойно първо полувреме домакините успяха да открият резултата след изпълнение на пряк свободен удар от Йордан Йорданов в 38-ата минута.

През второто полувреме момчетата на треньора Ахмед Хикмет излязоха преобразени и напълно надиграха противника. След натиск в половината на павликенчани, нападателите на „студентите“ успяха да се разпишат цели четири пъти.

Първо в 53-ата минута Кристиян Иванов успя да докара отблизо лошо изчистена след ъглов удар топка и възстанови равенството. Само десет минути по-късно обратът стана пълен след хубава комбинация, оставила непокрит Али Ахмед в наказателното поле на домакините.

В 83-ата минута отново Кристиян Иванов отбеляза за 1:3 след преса, довела до отнемане на топката. В последната минута на мача Благовест Ленков реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка, за 1:4.