Помощници: Калин Кинов и Тихомир Папазов (Габрово)

Четвърти съдия: Румен Христов (Плевен)

Делегат: Александър Димитров (Плевен)

“Академик” играе в състав: Пантев, Благо Ангелов, Ганев, Пл. Ангелов, Иванов, Ив. Тодоров, Тодор Тодоров, Каравелов, Добри Петров, Тафраджийски, Чанов

Резерви: Стефков, Борисов, Денчев, Русев, Димитров, Д. Каравелов, Младенов

1 минута – начало на мача.

5 минута – “Академик” започва атакуващо, игра предимно в половината на “Бдин”.

10 минута – видинчани почти не са минали центъра, но при атаките на свищовлии все още липсва завършващия удар.

“Левски” – “Спартак” (Плевен) – 0:1

15 минута – опасен удар на Тошко Тодоров , вратарят на гостите вади в корнер.

23 минута – Павел Иванов центрира от фаул, но неточно.

“Бдин” прави първата си контра в мач, тя завършва с удар в аут.

26 минута – ГОООЛ! Центриране от корнер завършва с удар на Тошко Тодоров, вратарят избива, но Тодоров довкарва топката – 1:0!

30 минута – Красен Каравелов е видял, че вратарят на “Бдин” е излязъл напред и от 35 метра го прехвърля, топката среща напречната греда.

“Бдин” играе много неубедително до момента в атака, но отзад действа организирано.

35 минута – след грешка на Благо Ангелов, който не успява да спре топката, гостите едва не изравняват. Киров я овладява и излиза сам срещу вратаря, но стреля в краката му.

Напрежение на мача в Левски, но резултатът все още е 0:1.

40 минута – нова грешка в свищовската отбрана, но гостите пропиляват шанса.

41 минута – “Бдин” рязко пренесе играта напред, Петков стреля опасно, Пантев вади в корнер.

Край на първото полувреме.

Начало на втората част.

Резултатът в Левски до почивката е 0:1.

50 минута – Благо Ангелов се включва в атака отдясно и в опита си за центриране праща топката под гредата, но вратарят вади в корнер.

53 минута – Тафраджийски се откъсва отдясно и бие силно, за пореден път Матев избива.

Далечен удар на Красен Каравелов, вратарят лови.

Свищовлии започнаха атакуващо и второто полувреме.

58 минута – Тодор Тодоров излиза сам срещу вратаря на “Бдин”, но бие в крака му.

67 минута – ГОООЛ! Тафраджийски е изведен фронтално срещу вратата от дълбочина, напредва и пуска на притичалия Павлин Иванов, който вкарва топката в мрежата – 2:0.

В Левски резултатът все още е 1:0 за “Спартак” (Плевен) при спокойна игра.

72 минута – Велислав Денчев влиза на мястото на Тафраджийски.

75 минута – Денчев с глава извежда Чанов сам, той опитва да вкара с воле, но не се получава.

78 минута – 2:1. Боянов от фаул от границата на пеналта директно праща топката в мрежата.

79 минута – Младенов влиза на мястото на Тодор Тодоров.

82 минута – далечен удар на Тодоров от гостите е уловен от вратаря Пантев.

“Бдин” търси изравняване.

85 минута – “Академик” прави непростим пропуск. Младенов отдясно извежда Чанов съвсем сам пред празната врата, но той не успява да уцели топката.

Трета смяна в “Академик”. Десислав Русев влиза на мястото на Добрин Петров.