ivo

„Етър“ отстъпи с 3:1 на „Арда“ (Кърджали) в контролна среща, играна в Нова Загора. За „виолетовите“ не играха Мартин Величков, Георги Александров, Кольо Станев и Илкер Будинов. „Арда“ имаше превес преди почивката и наниза три гола. Още в началото съперникът отправи два удара, първият минал над вратата, а вторият уловен от Дамян Христов. Етърци отговориха с атака в 12-ата минута, при която Крум Стоянов отляво центрира, но Бетегон не можа да нанесе хубав удар и вратарят улови.

В 15-ата минута Коконов бе изпуснат отляво и стреля, но Христов извади в корнер. Пет минути по-късно стражът на етърци стори същото и след удар на Хюсеинов, но след корнера не можа да избие топката и Хюсеинов отблизо откри – 1:0. Нов пропуск от чиста позиция направи Коконов. В 29-ата минута Мартин Тошев опита да изведе Бетегон сам пред вратата, но в последния момент защитник успя да избие.

След атака и центриране отдясно в 40-ата минута Тилев засече топката за 2:0, а в самия край на полувремето Коконов с хубав удар извън пеналта вкара и трети гол за „Арда“.

След почивката „Етър“ направи доста смени, а играта бе по-равностойна, но без много положения пред двете врати. „Виолетовите“ започнаха да атакуват по-често и силен удар на Ивайло Димитров от дистанция в 63-ата минута мина покрай гредата, после Николай Янков стреля над вратата. В 84-ата минута Шано Буколда бе съборен пред дъгата на пеналта и от отсъдения фаул Ивайло Димитров оформи крайното 3:1.

„Етър“: Дамян Христов, Валери Христов, Пламен Димов, Мариян Иванов, Крум Стоянов, Мартин Моран, Янко Ангелов, Хавиер Бетегон, Димо Бакалов, Владислав Найденов, Мартин Тошев (Моузес Кандидус, Георги Ангелов, Шано Буколда, Павел Иванов, Мартин Николов, Ивайло Димитров, Николай Янков, Денислав Ангелов).