Akademik

Загуби с 2:1 при гостуването на втория отбор на „Дунав“ (Русе) претърпя „Академик“ (Свищов) в приятелска среща.

Гостите започнаха по-добре. Димитър Николов им даде аванс само 120 секунди след началото на проверката. Домакините пропуснаха да изравнят малко преди почивката, когато Кристиян Господинов не вкара дузпа.

Много смени бяха извършени през второто полувреме. В 68-ата минута Кристиян Кирилов изравни. Малко след това Мерткан Хасан реализира победното попадение за дубъла на русенския клуб. Старши треньорът на „Академик“ Радостин Александров пусна в игра всички футболисти в групата.

Междувременно 19-годишният халф на „студентите“ – Пламен Павлов, премина в гръцкия „Кавала“. Той изигра два сезона за свищовския клуб.