361227847_568851035459039_6265675927617997003_n

„Етър“ показа много добър футбол в стартовия си мач в елита, но загуби с 0:1 от „Славия“ след спорен гол на гостите в 43-ата минута. „Виолетовите“ играха с много себераздаване, създадоха куп положения, но така и не успяха да реализират поне едно попадение.

Още в 10-ата минута Илкер Будинов центрира отдясно и Мартин Тошев стреля опасно, но вратарят Николай Кръстев успя да извади топката. Малко след това Будинов отново намери непокрития Владислав Найденов, който обаче от чиста позиция стреля край вратата. В 32-ата минута пък Тошев центрира отдясно, но Будинов не успя да засече топката в мрежата.

„Славия“ претендираше за дузпа в 36-ата минута, когато Тони Тасев падна в наказателното поле след съприкосновение с вратаря Мартин Величков, но ВАР потвърди, че няма основание за такава.

В 43-ата минута дойде и най-спорната ситуация в мача. Първо Мартин Тошев претендираше за нарушение срещу него в наказателното поле, а при последвалата контра Йон Бакеро бе изведен от Галин Иванов, като останаха сериозни съмнения за засада, а атаката завърши с попадение на Галин Иванов – 0:1. ВАР прецени и двете ситуации в полза на гостите, въпреки че камерите така и не показаха момента на паса към Йон Бакеро.

Etar- - Copy

В добавеното време Станев изведе Мартин Моран, който с глава стреля над гредата. Втората част започна с удар на Мартин Тошев, уловен от вратаря Кръстев. После Шано Буколда отправи удар, който не затрудни стража на „белите“. Те отговориха с две опасни положения – първо удар на Ертан Томбак мина до левия стълб, а в 72-ата минута Йеленкович нацели напречната греда.

Първото положение след почивката бе за домакините в 48-ата минута, когато Мартин Тошев стреля право в ръцете на Николай Кръстев. До края на срещата домакините се втурнаха в търсене на изравнителен гол, но това отвори празни пространства за играчите в бяло. В първата минута от добавеното време Мартин Тошев получи топката в наказателното поле и можеше да изравни, но Кръстев хвана удара, а в 92-ата минута спаси и удар на Крум Стоянов.

В крайна сметка етърци загубиха, но показаха, че имат сили за достойно присъствие в елита в юбилейния за тях сезон.

„Етър“: Мартин Величков, Кольо Станев, Крум Стоянов, Пламен Димов (80 Георги Александров), Георги Ангелов, Мартин Моран, Янко Ангелов (80 Хавиер Бетегон), Илкер Будинов (80 Ивайло Димитров), Димо Бакалов (70 Николай Янков), Владислав Найденов (58 Шано Буколда), Мартин Тошев.