DSCN3109

12-годишните хандбалистки на “Етър-64” започнаха успешно участието си в силния международен турнир във Верея (Гърция). Възпитаничките на треньорката Маги Христова, които преди дни станаха категоричен шампион на България, играят в надпреварата в Гърция с участието на 12 отбора. Гръцките тимове обаче реално разчитат на 13-годишни хандбалистки.

Великотърновки стартираха мачовете си в група С с убедителна победа над “Арис” (Солун) с 29:21. Във втората си среща след оспорван мач те отстъпиха на “Заферакис Наусас” с 22:26, но това им бе достатъчно да продължат на четвъртфиналите. По регламент 12-те отбора са разделени на четири групи по 3 тима, като първите два от всяка отиват на четвъртфинал.

353659312_205099749157717_7598489337631967297_n

Там етърки ще срещнат победителя от Група Д, който спечели и двата си мача в групата, вкарвайки по 40 гола. Двубоят на “Етър-64” е в неделя от 12:00 ч. При победа “болярките” отиват на полуфинал, който е от 19 ч. утре, а при загуба ще играят за 5-8 място от 17:00 ч. Финалите за отличията в турнира са в понеделник.

През юли 12-годишните етърки ще имат още по-престижно изпитание, като ще участват на силен турнир в Италия с отбори от цяла Европа.