DSCN3080

Футболистките на „Етър“ завършиха сезона с класическа победа с 3:0 над „Пълдин“ (Пловдив). И трите гола в мача отбеляза острието Мирела Моева, която със сигурност е сред голмайсторките на цялото първенство.

Мачът започна с ранен гол. Още във 2-ата минута Моева бе изведена от Тереза Попова и с удар покрай вратарката откри резултата. В 11-ата минута пак тя получи дълъг пас и с неспасяем изстрел под гредата се разписа за 2:0. Нов неин удар бе спасен от вратарката на пловдивчанки. Съперникът имаше възможност в 30-ата минута, когато централната им нападателка излезе сама срещу Мартина Илиева, но вратарката улови.

И второто полувреме започна с гол след две минути игра. Пак Мирела Моева се разходи между защитата и сткреля в ъгъла, като стигна до хеттрик. До края двата отбора доиграваха мача, завършил с победното 3:0.

Етърки финишираха на девето място с 34 т., на точка след „Пълдин“, въпреки че играха през сезона със силно подмладен състав. Възпитаничките на Валентин Витанов имат по 10 победи и загуби плюс 4 равенства с внушителната голова разлика 70:43.

„Етър“: Мартина Илиева, Тодорка Тодорова, Велизара Владимирова, Цвети Василева, Василена Василева, Татяна Радоева, Габриела Боюклиева, Анастасия Трифонова, Михаела Михайлова, Тереза Попова, Мирела Моева (Теодора Димитрова, Дария Шопова, Моника Бориславова, Лора Василева, Магдалена Димова).