352589743_267743255771157_8894150755634127299_n

За разлика от “Левски”, който тази пролет домакинства във Велико Търново и загуби, стадион “Ивайло” донесе късмет на “Берое”. В баража за последната квота за Първа лига беройци трудно надделяха с 1:0 на “Спортист” (Своге) и запазиха мястото си в елита.

Първата част бе изцяло за тях, като в 35-ата минута поведоха с гол на албанеца Уерди Мара. Въпреки игровия превес на “Берое”, гостите с една-две опасни атаки подсказаха, че няма да се предадат. Второто полувреме премина при доминация на “Спортист”, като се наложи на два-три пъти вратарят Иван Гошев да спасява. В самия край на мача Георги Николов с глава изравни, но след намесата на ВАР голът правилно бе отменен заради нарушение срещу Макс Челич.

Голямата емоция бе по трибуните, където Сектор А беше пълен с фенове на “Берое” плюс подкрепа от агитката на “Етър”. На няколко пъти феновете скандираха: “Берое” и “Етър”, като показаха взаимната си подкрепа. В крайна сметка наесен в елита наистина ще има и дербита между “болярите” и заралии.