DSCN0756

Всички съперници на „Етър“ за влизане в елита допуснаха издънки и в днешните си мачове от Втора лига.

„Крумовград“ завърши безлично 0:0 у дома срещу борещия се за спасение „Янтра“ (Габрово). Гостите бяха водени от Вили Вуцов, който есента бе треньор на съперника. „Крумовград“ има само една победа в последните си 5 мача.

„Спортист“ (Своге) не можа пък да бие у дома „Литекс“, като мачът завърши 1:1. Домакините откриха резултата с попадение на младежкия национал Георги Николов в средата на втората част, но три минути преди края гостите изравниха от дузпа, реализирана от Евгени Игнатов. Тимът от Своге също е само с 1 победа в последните си 5 срещи.

„Монтана“ пък загуби у дома с 0:1 от „Марица“ (Пловдив). Единственият гол в мача падна след удар с глава на Веселин Марчев в средата на второто полувреме. По-късно пък попадение на Владислав Цеков от домакините беше отменено заради засада.

Ако „Етър“ спечели дербито с ЦСКА 1948 II в понеделник, ще дръпне с 11 точки аванс пред „Крумовград“, 12 пред „Спортист“ и 14 пред „Монтана“.