severozapadna-treta-liga

Северозападната Трета лига има нов водач, след като в дербито на върха “Локомотив” (Мездра) загуби категорично у дома с 1:3 от “Бдин” (Видин), който оглави таблицата. В същото време горнооряховският “Локомотив” взе важна победа срещу другия отбор от топ 4 “Вихър” (Славяново) с 1:0. Попадението падна още през първата част, когато Даниел-Виктор Кънчев в 21-ата минута отправи удар отдалеч, топката отиде към Димитър Байдаков, който я спря и я прати в мрежата.

Така в челото “Бдин” поведе с 58 точки, втори за мездренци с 56, а трети “Локо” (ГО) с 53, но имат и отложен мач срещу “Етър-2”.

“Янтра”( Полски Тръмбеш) загуби гостуването си на “Дреновец” с 3:1, а със същия резултат в регионалното дерби “Академик” (Свищов) би “Павликени”. „Студентите” изоставаха в резултата още в 5-ата минута. Голове на Димитър Николов, Кристиян Иванов и капитана Иван Ганев обаче донесоха обрат и оформиха резултата за четвърта поредна победа на свищовлии.

В дъното пък “Локомотив” (Дряново) победи у дома “Партизан” (Червен бряг) с 2:1 и настигна по точки “Етър-2”, който утре от 17:00 ч. посреща “Севлиево”.