VTU

Футболният отбор на ВТУ елиминира тима на Шуменския университет в осминафиналите на Националния университетски шампионат. Великотърновци победиха с 3:1, като мачът се игра на неутрален терен в Попово. Нашите имаха инициативата, но в 24-ата минута след пресечен пас и контра съперникът поведе с гол на Йордан Атанасов. Тимът на ВТУ продължи да води играта и в 41-ата минута при разбъркване в наказателното поле най-съобразителен бе Благовест Ленков – 1:1.

Втората част започна с гол на Даниел-Виктор Кънчев с удар от границата на наказателното поле. В 60-ата минута след многоходова и ефектна комбинация между Николай Иванов, Благовест Ленков и Кънчев, последният отбеляза красиво попадение. Силен мач направиха и допринесоха с опита си Дилян Димитров и Жюлиен Бенков. Добре проведената подготовка и игровата практика в клубните отбори имаше решаващо значение за доброто представяне на студентския отбор, воден от доц. д-р Стоян Денев и  гл. ас. д-р Асен Атанасов.

ВТУ: Димитър Височков, Станимир Андреев, Али Ахмед, Ивелин Иванов, Георги Денков, Дилян Димитров, Жюлиен Бенков, Даниел-Виктор Кънчев, Христо Марков, Благовест Ленков, Янислав Цачев, Цветомир Иванов, Николай Иванов, Тодор Бакърджиев, Марио Балъков, Бранислав Ботев, Венцислав Миленов.