309775876_633704201530578_8792283397254562023_n

Отборът на “Етър-64” надигра градския си съперник “Търновград” с 32:28 (14:14) в среща 4-ия кръг на основната фаза на „А“ РХГ – жени. В първите пет минути резултатът бе едва 2:1 за етърки. Последваха силни минути и те в средата на полувремето натрупаха разлика от 7 гола за 9:2.

В следващите пет минути обаче „виолетовите“ отбелязаха едва един гол, а „Търновград“ се върна в мача, като наниза 7 за 10:9. Интригата се завърза и двата отбора заиграха гол за гол. В 28-ата минута резултатът бе изравнен – 13:13, а минута преди края на полувремето „Търновград“ поведе. В последните секунди етърки изравниха за 14:14.

„Етър-64“ отново дръпна напред до 17:15, а в това темпо продължи и цялата втора част, като и двата отбора допускаха много непредизвикани грешки. В 40-ата минута резултатът бе 20:17, а десет минути преди края 26:22. Разликата от четири гола се запази до края, дошъл при 32:28.

В другия мач от кръга „Бяла“ победи като гост в Свиленград с 37:29 (19:12) и води в класирането с 11 точки пред етърки с 8. „Свиленград“ и „Търновград“ остават назад съответно с 3 и 0 т. Така за шампионската титла ще спорят в Суперфинал „Бяла“ и „Етър-64“.