20 февруари, 14:00 ч., ДКС “В. Левски” – В. Търново

“А” Национална волейболна лига, VII кръг

“Царевец-19” – “Изгрев” (Ябланица) 1:3 (20:25, 19:25, 25:17, 17:25)

„Царевец-19″: Крумов, Кънчев, Ценков, Станчев, Зарков, Огнянов (Симеонов, Илиев, Костадинов).

ПЪРВИ ГЕЙМ

Срещата започна равностойно, резултатът вървеше точка за точка и първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на “Изгрев”. След кратката почивка великотърновци направиха няколко поредни добри отигравания и обърнаха – 12:10 за домакините. Играчите на “Изгрев” обаче се мобилизираха и отново си върнаха водачеството. При второто техническо прекъсване резултатът е 16:14 за тима от Ябланица. До края на гейма гостите увеличиха преднината си и спечелиха с 25:20.

ВТОРИ ГЕЙМ

И през втората част предимството е на страната на “Изгрев”. Волейболистите в сини екипи поведоха от самото начало и до момента водят с 8:5. След първата техническа почивка съперниците редуват успешни атаки, като гостите поддържат без проблеми преднината си – 10:13. Постепенно по-опитният тим започна да увеличава преднината си и тя вече е 6 точки – 13:19. Великотърновци успяха да направят 5 поредни точки, но все още изостават сериозно – 19:23. В крайна сметка “Изгрев” спечели с 25:19.

ТРЕТИ ГЕЙМ

Който си е помислил, че победата за “Изгрев” вече е сигурна, е сгрешил. “Царевец-19” отнесе противника си в началото на третата част и при първото техническо прекъсване води с 8:1. След почивката домакините поддържат умело преднината си и засега тя е 13:7. Следващото прекъсване дойде при 16:10. През този гейм нашите играят на високо ниво през цялото време и вече са съвсем близо до победата в частта – 22:16. В края те дори увеличиха преднината си и спечелиха с 25:17.

ЧЕТВЪРТИ ГЕЙМ

“Царевец-19” първи започна с  успешна атака в четвъртия гейм, но гостите след това успяха да направят пет поредни и засега водят с 6:2. “Изгрев” постепенно започна да увеличава преднината си и тя вече е 8 точки – 6:14. Нашите успяха впоследствие да понамалят разликата, но “Изгрев” вече е почти сигурен победител – 16:21. До края не се случи нищо изненадващо и тимът от Ябланица спечели с 25:17.