Akademik

Категорична победа записа свищовският „Академик“ в третата си контрола от зимната подготовка. „Студентите“, водени от Роман Тафраджиев, записаха победа над гостуващия Янтра (Полски Тръмбеш) с 4:0.

Домакините проведоха постепенна атака в 5-ата минута, Владислав Георгиев подаде и Кристиян Иванов откри головата им сметка. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. В 53-ата минута Мартин Колев завърши индивидуална акция с попадение за 2:0 . Отново той асистира за гола на Николай Маринов в 65-ата минута. Десетина минути по-късно реферът отстрани по един състезател на двата отбора с червени картони. Веднага след това Петър Петров с прехвърлящ удар реализира четвъртото попадение.

Домакините показаха стабилна игра във всички линии. Треньорът Тафраджиев даде шанс на абсолютно всички да запишат участие в срещата. Въпреки тежкия терен – сняг и кал, двамата треньори определиха проверката като полезна.