6-sajt-1536x856

Минимална загуба с 2:1 допусна горнооряховският „Локомотив“ при гостуването си на елитния „Спартак“ (Варна) в първата си контрола от подготовката. Мачът се игра на естествения терен на спортен комплекс „Локомотив“ в морската столица.

В 8-ата минута Родни Антуи навлезе отдясно и шутира, но вратарят Венци Димитров изби. Две минути по-късно Митев стреля от фаул, но стражът на гостите отново бе на място и улови. Нов пропуск в атаката на “соколите” дойде в 14-ата минута, когато Родни Антуи пропусна пред вратата. Руменов пропуна от чиста позиция, а Жоао Фернандес стреля встрани от вратата.

Първото попадение дойде в 24 минута, когато след точен удар по земя Божидар Васев вкара за 1:0. Няколко минути по-късно Карамоко пропусна да отбележи с глава. В 40-ата минута Жоао Фернандес бе намерен непокрит, но стражът на “Локо” изби.

В самия край на полувремето локомотивци успяха да изравнят. Стефан Иванов даде извеждащо подаване към новото попълнение Димитър Костадинов, който се разписа за 1:1. В 48-ата минута след самостоятелен рейд на Денис Баланюк вратарят на „Локомотив“ изби.  После след многоходова комбинация Румен Руменов излезе отляво и стреля в страничната греда. Отново Руменов бе изведен напред в 61 минута, но ударът му излезе над вратата. Две минути по-късно последва атака на Родни Антуи, но отново добрата намеса на стража на гостите не позволи повеждане в резултата за “соколите”.  Топката достигна до Андриян Димитров след подновяване на играта, но защитник изчисти от голлинията.

В 75-та минута излезлият сам срещу вратаря Даниел-Виктор Кънчев имаше чудесна възможност да реализира, но стреля в стража на домакините. После Ромеш Ивей пропусна чисто положение пред вратата на „Локо“, а в 82-ата дойде победния гол за “соколите” след  центриране отляво на Виктор Митев и удар на Андриян Димитров за 2:1.

„Локомотив“: Венци Димитров, Стефан Иванов, Али Ахмед, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Александър Узунов, Явор Генчев, Янислав Цачев, Даниел-Виктор Кънчев, Георги Колев, Димитър Костадинов (Зехнур Чаушев, Данаил Петков, Ангел Паунов, Красен Трифонов, Мартин Господинов, Николай Иванов, Тодор Бакърджиев, Кристиян Дечев, Виктор Василев).