Главен съдия: Владимир Вълков (Пловдив)
Помощници: Георги Стамболджиев и Цветан Горанов (Пловдив)
Четвърти съдия: Георги Иванов (Пловдив)
Съдийски наблюдател: Николай Нанев (София), делегат: Димитър Димитров (София)

Стартов състав на “Етър”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Николай Дичев, Яни Пехливанов, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов, Мартин Петков, Кольо Станев, Николас Фемия, Ловре Кнежевич, Даниел Младенов.

Резерви: Христо Иванов, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев, Николай Янков, Ромеш Ивей, Христо Димитров, Христо Марков.

Начало на мача

5 минута – удар на домакините, който Господинов вади в корнер

8 минута – все още без промяна в резултата – 0:0

10 минута – Ловре Кнежевич стреля от 15 метра, вратарят лови

15 минута – равностойна игра с по едно положение за двата отбора

22 минута – жълт картон за домакините за остро влизане в центъра

25 минута – “виолетовите” изпълниха три корнера, но до момента няма повече чисти ситуации пред двете врати

40 минута – игра предимно в центъра, все още без голове

Край на първата част – 0:0

Начало на второто полувреме

46 минута – Ромеш Ивей влиза на мястото на Кольо Станев

47 минута – 650 минути за “Етър” без допуснат гол

63 минута – ГООООЛЛЛ! След центриране отляво Ради Апостолов прехвърля вратаря и в мелето Дани Младенов довкарва топката в мрежата – 0:1.

65 минута – Николай Янков влиза на мястото на Мартин Петков

78 минута – Ромеш Ивей отдясно намира в пеналта Фемия, който обаче не успява да нанесе силен удар

85 минута – “Етър” владее уверено нещата на терена

85 минута – ГООООЛЛЛЛ! Грешка в отбраната на “Монтана” – върната към вратаря топка е пресечена от Христо Димитров, който бележи второто попадение – 0:2!

88 минута – Христо Марков и Кънчев влизат на мястото на Кнежевич и Фемия

90 минута – изнервените от загубата домакини си заработиха още два жълти картона

Край на мача! “Монтана” – “Етър” 0:2!