loko

„Локомотив” (ГО) разгроми с 5:1 гостуващия му „Локомотив” (Дряново) в мач от 2-ия кръг на Северозападна Трета лига. С хеттрик за разгрома се отчете Георги Колев. Той откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тодор Бакърджиев четвърт час след началния съдийски сигнал. Десетина минути по-късно обаче Христо Цонев наказа грешка за 1:1.

Секунди преди почивката Янислав Цачев насочи с глава центрираната от корнер топка за 2:1. Малко след началото на второто полувреме Колев завърши с гол индивидуален рейд. В 61-ата минута Явор Генчев стреля неспасяемо от 25 метра – 4:1. Георги Колев в 70-ата минута финтира бранител и търкулна топката покрай вратаря в мрежата му. Пропуски за горнооряховския тим направиха още Димитър Байдаков, Ивайло Велчев, Бакърджиев и влезлият като резерва Димо Атанасов.

„Локомотив”: Зехнур Чаушев, Емил Копаранов, Илиян Илиев, Станимир Андреев, Ивайло Велчев, Явор Генчев, Георги Колев, Тодор Бакърджиев, Никола Какамъков, Янислав Цачев, Димитър Байдаков.

Свищовският „Академик” измъкна изненадващо равенство 1:1 като гост на „Локомотив” (Мездра), при това водеше в резултата. Йотов откри за свищовлии в 32-ата минута, а Милчев изравни в 59-ата минута.

ОФК „Павликени” пък взе 0:0 като гост на „Спартак” (Плевен).