IMG_9851

„Етър” изпусна да победи „Ботев” (Враца) и мачът завърши 0:0, като домакините два пъти нацелиха гредите, два пъти защитници избиваха от голлинията, а вратарят Костов извади още няколко удара.

Първата възможност бе още в 6-ата минута, когато Ловре Кнежевич получи топката от Преслав Боруков и намери Миси Мезу, който стреля незабавно, но Костов се намеси и предотврати сигурен гол във вратата си. В 14-ата минута Боруков не затрудни Красимир Костов с удар от далечна дистанция.

Първата възможност за гостите бе в 19-ата минута, когато силен шут на Христо Златински премина над вратата. Минута по-късно Здравко Илиев центрира към втора греда, където Ловре Кнежевич се извиси над всички, но и неговият удар с глава мина над гредата. В 32-ата минута Здравко Илиев центрира, а Преслав Боруков отигра технично с пета, но вратарят се намеси.

Второто полувреме врачани започнаха по-активно и имаха възможности. Атанас Зехиров стреля покрай левия стълб на вратата зад Христо Иванов. В 62-ата минута Петър Атанасов отблизо не успя, а в следващата атака удар на Домовчийски бе уловен от Христо Иванов.

Влизането на Кольо Станев сериозно оживи играта на „виолетовите” и до края на мача пред вратата на „Ботев” положенията следваха едно след друго. В 71-ата минута след удар на Симеон Мачев топката срещна напречната греда и падна на голлинията, последва добавка на Преслав Боруков, но защитник изби от голлинията. Още в следващата минута пък Боруков бе намерен от Станев и стреля, но топката отново срещна напречната греда.

Милчо Ангелов отправи хубав удар, спасен от Костов. Натискът на „болярите” се усили и последва страхотен изстрел на Кольо Станев в 87-ата минута, който стражът с последни сили извади в корнер. След центрирането Пламен Крачунов отправи поредния удар към вратата, пак избит от голлинията, този път от Аласан Ндиайе. Меллетата пред врачанската врата продължиха и в добавеното време, но мечтаният гол така и не падна.

„Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Пламен Крачунов, Мариян Иванов, Христофор Хубчев, Божидар Кацаров (84 Хосе Кордоба), Симеон Мечев, Ловре Кнежевич (55 Кольо Станев), Преслав Боруков, Даниел Младенов (55 Ромеш Ивей), Миси Мезу (62 Милчо Ангелов).