151528218_2814673385440429_408289105675438287_o

Тръмбешчани отстъпиха с 2:1 при гостуването си на водача „Левски” (Лом). Домакините започнаха настъпателно и още в 5-ата минута Мариян Огнянов стреля опасно, но вратарят Рашков спаси. В 10-ата минута Раиф Мурадов отправи далечен изстрел за 1:0. Петко Петков в 24-ата минута вкара красиво попадение за 2:0 със задна ножица. После Георги Иванов се откъсна отдясно и нанесе добър изстрел, но вратарят на гостите изби, същата ситуация се повтори и в началото на втората част.

За гостите в 67-ата минута Любомир Генчев напредна и стреля, но шутът му мина покрай страничния стълб. В 74-ата вратарят на домакините Диян Вълков получи директен червен картон и бе изгонен, като фаулира откъсналия се при контраатака Ростислав Данчев.

В 84-ата минута Петко Петков се размина с второ попадение, като ударът му срещна напречната греда. В самия край Ростислав Данчев успя да върне едно попадение за „Янтра”, като се измъкна от защитниците на „Левски” и с хубав удар по земя успя да промуши топката под краката на вратаря – 2:1.

“Не успяхме да се ориентираме в началото на мача, допуснахме грешки, бяхме с по-голям респект. Хубаво е, че направихме реакция след 2:0. Намалихме в края на мача, но реално те бяха по-добри от нас. Нашата цел е да се утвърди отборът в групата. Сега всяка една победа е бонус и е добре дошла при нас. Младите момчета заслужават шанс, вече 3-4 са постоянни титуляри. Най-важното е те да растат”, коментира треньорът на “Янтра” Петър Кръстев.

“Павликени” прие “Локомотив” (Мездра) на неутрален терен в Левски поради наказание и завърши 0:0. Останалите резултати: Левски 2007 (Левски) – Етър-2 (Велико Търново) 4:0, Бдин (Видин) – Спартак (Плевен) 1:1, Трявна  – Севлиево 0:2, Първа атомна (Козлодуй) – Локомотив (Дряново) 1:3, Партизан (Червен бряг) – Пещера (Галата) 4:1, Ботев-2 (Враца) – Дреновец 5:1.