Помощници: Станислав Стойчев (Шумен) и Теодор Петров (Силистра)

Четвърти съдия: Димитър Желязков (Силистра)

Съдийски наблюдател: Димитър Костов (Бургас), делегат: Милен Христов (Шумен)

“Етър” излиза в състав: Христо Иванов, Кольо Станев, Георги Купенов, Пако Пуертас, Марк Едур, Стелиян Добрев, Яни Пехливанов, Свилен Щерев, Иван Михайлов, Валентин Йосков, Преслав Боруков.

Резерви: Анатоли Господинов, Дани Пехливанов, Алдаир Ферейра, Мариян Иванов, Пламен Крачунов, Здравко Илиев, Милчо Ангелов.

Начало на мача.

15 минута – все още без положения пред двете врати, игра предимно в центъра.

24 минута – “Етър” пропуска да поведе. Кольо Станев центрира отдясно, вратарят изпуска топката, но Боруков отблизо стреля над гредата.

35 минута – Иван Михайлов също пропуска да вкара, след като излезе сам срещу вратаря, но вместо да стреля, реши да подава.

44 минута – Пако Пуертас се контузи и ще бъде заменен на почивката.

Край на първата част.

Начало на втората част.

Пламен Крачунов влиза на мястото на Пако Пуертас, а Милчо Ангелов – на мястото на Боруков.

52 минута – Свилен Щерев отправя хубав удар, но топката минава до гредата.

60 минута – “Етър” има превес, но все още резултатът е нулев.

62 минута – Мариян Иванов и Дани Пехливанов влизат на мястото на Марк Едур и Стелиян Добрев.

80 минута – няма промяна в играта и резултата. Алдаир влиза на мястото на Иван Михайлов.

85 минута – домакините удрят греда.

Край на редовното време. “Созопол” – “Етър” 0:0. Следват продължения.

Начало на първото продължение.

100 минута – все още без промяна.

“Етър” пропуска да реши мача – Дани Пехливанов излиза съвсем сам срещу вратаря на домакините, но пропуска стопроцентова възможност.

Край на първото продължение. Начало на вторите 15 минути.

Накъсана игра и малко футбол през второто продължение.

Край на продълженията – 0:0. Следват дузпи.

Блестящ Христо Иванов при дузпите. Вратарят на “Етър” спаси две от тях, а сам вкара решаващата четвърта дузпа за крайното 4:2! Етърци се класират за осминафиналите.