IMG_8597

Първа домакинска загуба записа дублиращият отбор на „Етър”, като отстъпи с 0:2 на друг новак – „Янтра” (П. Тръмбеш). Победата на гостите бе заслужена в динамичен мач с доста положения и два червени картона.

Началото определено бе за тръмбешчани, в чиито редове са добре познатите Радослав Рашков, завърналият се от Англия Любомир Генчев, Стефан Трайков, Тихомир Антонов и Красен Каравелов. В 18-ата минута Генчев центрира от фаул и Каравелов стреля, но вратарят Георгиев боксира. Атаките на гостите продължиха и в 23-ата минута Ростислав Данчев стреля от воле, но вратарят извади в корнер. Малко след това гол на „Янтра” с глава бе отменен правилно поради засада. Към края на полувремето етърци, в чийто състав дебютира опитният Джихат Кямил, изнесоха играта по-напред и след центриране на Христо Марков отляво Стивън Манолов стреля с глава, но топката бе отбита в корнер. За гостите обаче нов удар на Николай Иванов бе избит от Иван Георгиев.

IMG_8607

Важен бе персоналният двубой между двете „седмици” – опитният Стефан Трайков напълно опази Димитър Байдаков и това се оказа решаващо. В един от малкото случаи, в които Байдаков се измъкна, дойде и най-чистото положение за „Етър” – в 51-ата минута той надигра Трайков и прeхвърли топката на Матьо Гагов, който обаче отблизо сам срещу вратаря стреля силно, но право в тялото му.

Тръмбешчани продължиха да бъдат по-активният отбор и нов удар на Каравелов бе уловен от Иван Георгиев, но скоро стигнаха до голове. В 53-ата минута вратарят събори Данчев, отскочилата топка бе пратена от Каравелов в десния стълб, но реферът отсъди дузпата. От бялата точка Любо Генчев прати вратаря в обратния ъгъл за 0:1.

IMG_8619

Първият гол във вратата на етърци.

IMG_8591

Любо Генчев направи много силен мач.

Етърци се втурнаха да изравняват, а мачът се поизнерви и в 60-ата минута Велизар Тонков получи втори жълт и червен картон. В 69-ата минута елегантен пробив на Любо Генчев завърши с техничен удар в ъгъла, който Иван Георгиев изби, но Ростислав Данчев с добавка направи 0:2. До края „виолетовите” наложиха натиск, но хаотичен и без опасности пред Рашков. При една контра Тони Маречков можеше да вкара и трети гол, но Георгиев улови. Данчев от „Янтра” също получи втори жълт и червен картон, но гостите така и не допуснаха промяна в резултата.

„Етър-2”: Иван Георгиев, Велизар Тонков, Димитър Цонев, Десислав Пенев, Джихат Кямил, Теодосий Райков, Кристиян Кънчев, Христо Марков, Димитър Байдаков, Матьо Гагов, Стивън Манолов (Светломир Събев, Кристиян Иванов, Димитър Динев).

„Янтра” (ПТ): Радослав Рашков, Иван Иванов, Исмаил Мастънов, Стефан Трайков, Емилиян Ангелов, Николай Иванов, Красен Каравелов, Тихомир Антонов, Ростислав Данчев, Любомир Генчев, Бранислав Ботев (Тони Маречков, Александър Миланов, Александър Божуранов).

IMG_85851

В следващия кръг на 4 октомври етърци гостуват на „Локомотив” (Мездра), а тръмбешчани приемат „Локомотив” (Дряново).

В другото областно дерби днес, играно в Свищов, домакините от „Академик” загубиха с 0:1 от „Павликени”. Другите резултати: Бдин – Левски (Лом) 0:4, Левски-2007 – Ботев-2 (Вр) 1:1, Трявна – Дреновец 2:1, Спартак (Пл) – Пещера (Галата) 4:2, Севлиево – Локо (Мз) 2:1, Локо (Др) – Вихър (Славяново) 2:0.