Akademik-2

Вторият кръг в Северозападната Трета лига донесе две победи за отбори от Великотърновска област. В Свищов домакините биха с класическото 3:0 в областно дерби „Янтра” (Полски Тръмбеш), а павликенчани взеха 2:0 у дома над новака „Пещера” (Галата).

Всичко по-интересно в Свищов се случи още през първото полувреме, когато бе фиксират и крайният резултат. Мартин Колев изведе домакините напред с много краси гол, като прати от дистанция с мощен удар топката под сглобката. Отново той след далечен удар и недобра намеса на вратаря покачи на 2:0.

Добрата новина за „студентите” бе завръщането на голмайстора им от по-миналия сезон Сонер Хюсеин, който не пропусна да се отчете с попадение, като в 34-ата минута се разписа за 3:0. В 39-ата минута Милен Петров от домакините изпревари вратаря Стефан Петров и бе свален със сериозен удар в игровата ситуация. Това донесе директен червен картон на стража на гостите.

Тръмбешчани, в чиито редове са опитните бивши футболисти на „Академик” Стефан Трайков и Красен Каравелов, успяха чак до края на мача да не допуснат нови голове, макар и в намален състав. Домакините понамалиха темпото, но пак създадоха няколко положения, като само влезлият като резерва Преслав Антонов пропусна две-три.

„Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Веселин Габров, Валентин Антонов, Момчил Тодоров, Мартин Колев, Милен Петров, Преслав Петков, Сонер Хюсеин.

„Янтра” (ПТ): Стефан Петров, Николай Иванов, Янислав Илиев, Стефан Трайков, Исмаил Мастънов, Емилиян Ангелов, Тихомир Антонов, Красен Каравелов, Александър Божуранов, Ростислав Данчев, Александър Миланов.

В Павликени местният тим постигна втора поредна победа в първенството, като удари с 2:0 новака „Пещера” (Галата). Това позволи на футболистите на треньора Димитър Тодоров да съберат пълен актив от 6 т. и то без допуснат досега гол, като освен тях с пълен актив са още водачът „Ботев-2” (Враца), „Вихър” (Славяново), „Севлиево” и „Локомотив” (Дряново).

„Павликени”: Венцислав Димитров, Александър Узунов, Красен Славчев, Ивайло Велчев, Георги Христов, Цветомир Додуров, Никола Какамъков, Стефан Гинчев, Йордан Йорданов, Красен Трифонов, Ивайло Маринов.

В дербито на върха „Спартак” (Плевен) загуби с 0:1 у дома от „Севлиево”. Единственото попадение в мача падна в 81-ата минута, в която точен бе бившият нападател на „Етър” Тихомир Кънев с добавка, след избита от вратаря топка.

И вторият мач на „Етър-2” – гостуване в Трявна, бе отложен заради карантината на етърци, както и двубоят „Левски” (Лом) – „Локомотив” (Мездра) заради довършителни ремонтни дейности на стадиона в Лом.