dsc_0261

„Етър” допусна втора тежка загуба в първенството, този път с 0:4 у дома от „Черно море”. Хеттрик за победата на гостите отбеляза Матиас Курьор.

Мачът не започна никак добре за „виолетовите”. Още в 4-ата минута Курьор се оказа най-съобразителен при корнер, изпревари персоналния си пазач и с глава не остави никакъв шанс на Христо Иванов – 0:1. Само след пет минути ситуацията се повтори – центриране на Илиан Илиев създаде кратко меле пред вратата, топката стигна до Курьор, който за втори път я прати в мрежата.

Още в ответната атака „Етър” можеше да намали – Антон Огнянов навлезе отляво, но вместо да намери свободния Ангелов, стреля сам и вратарят Дюлгеров спаси. После етърци пренесоха трайно играта напред и до края на полувремето създаваха положения, които така и не успяха да вкарат. В 25-ата минута Огнянов от фаул стреля над вратата, а в 33-ата Милчо Ангелов бе изведен отдясно до самата аутлиния, откъдето отправи опасен удар, но топката така и не влезе във вратата.

Хубав удар на Дани Пехливанов в 38-ата минута също можеше да намали резултата, но вратарят Дюлгеров макар и с мъка, успя да извади в корнер. В 42-ата минута Мариян Иванов насочи топката към далечния ъгъл на Дюлгеров, но стражът на варненци отново изби в ъглов удар.

След почивката Петко Петков подсили атаката с Валентин Йосков, а впоследствие и с Иван Петков, но „болярите” така и не успяха да матират варненската отбрана. В 63-ата минута Милчо Ангелов стреля с глава, но стражът улови. Най-фрапантният пропуск бе в 71-ата минута, когато след центриране от фаул Иван Петков с глава насочи топката към вратата, там стана страхотно мелле, в което Цветомир Панов на два пъти изчисти от голлинията.

При една от контрите си обаче “Черно море” реши всичко, и отново с гол на Матиас Курьор. Двамата с Иса изскочиха зад “виолетовата” защита и след двойно подаване се стигна до 0:3. Оттам мачът вече приключи и в 85-ата минута младият Денислав Ангелов получи топката в чиста позиция, изведен от Исмаил Иса, и вкара първото си попадение в елита за крайното 0:4. В самия край резервата Патрик Андраде можеше да наниже и пети гол, но Христо Иванов спаси.

„Етър” остава последен в класирането без точка и отбелязани голове. В следващия кръг „болярите” гостуват на новака „Монтана”, а на 29 август посрещат шампиона „Лудогорец”.

„Етър”: Христо Иванов, Антон Огнянов (69 Иван Петков), Божидар Кацаров (81 Стелиян Добрев), Мариян Иванов (46 Валентин Йосков), Георги Купенов, Иван Скерлев, Яни Пехливанов, Кольо Станев, Никола Колев, Даниел Пехливанов, Милчо Ангелов.