da1
Лъчезар Викторов от великотърновския спортен клуб по борба „Етър-Виктори 2011” завоюва бронза на държавното първенство по свободна борба за деца. Състезанието се проведе в зала „Никола Петров” в Горна Оряховица. Над 350 състезатели по борба от цялата страна мериха сили в турнира.

След 4 срещи без загуба и една много оспорвана, при която загуби от съперник от Сандански, Лъчезар Викторов стана трети в категория до 30 кг. Участниците в неговата категория бяха 30 деца.

„В първенството се включихме с още шестима наши състезатели – Алпер Йонков, Денислав Йорданов, Християн Кънчев, Преслав Георгиев, Стефан Николов и Мартин Георгиев, от които двама са в топ 10 при децата на държавното”, коментира треньорът и председател на „Етър-Виктори 2011” Николай Викторов. Той допълни, че клубът набира деца по Програмата на Министерството на младежта и спорта „Спорт за децата в свободното време”, по която спечели проект на стойност 5000 лв.