17097731_1161900797251983_4305368240788125372_o

Хандбалистките на „Етър-64” постигнаха изключително важна и то категорична победа над основния си конкурент „Бъки” в третия мач от плейофите за шампионската титла. След загубата с 2 гола в Габрово „виолетовите” се нуждаеха от резултатна победа и я постигнаха с триумфалното 33:20!

Невероятен мач изигра националната вратарка Десислава Николова. Тя почти във всеки двубой пази силно, но този път направо заключи вратата си за габровки и завърши мача с над 75 % спасени удари, което е изключително за хандбален вратар.

Мачът започна равностойно в началото, като двата тима сменяха водачеството си, но това бе само до 18-ата минута и 7:7. После „Етър-64” рязко вдигна оборотите и направи разлика, а в последните седем минути Николова изобщо не допусна гол – 14:8 до почивката.

Второто полувреме започна с още по-силна игра и „виолетовите”, водени от капитана Даниела Коцева, направо отнесоха „бъкитата”, като в 41-ата минута преднината им достигна 21:9. Това уби всякаква интрига и до края преднината бе закована на 33:20. Много силно включване направиха и младите Мария Йорданова и особено Данислава Петрова, която завърши мача с 12 гола. Опитната Соня Богданова остана на скамейката, тъй като още се възстановява, но скоро ще е готова за игра.

„Много силна игра, Деси Николова пази отлично, но всички момичета се представиха на високо ниво. Важно беше не само да спечелим този мач, но и да победим с разлика”, коментира треньорката Йонка Генчева.

“Бъки” все още е първи в класирането с 6 точки, следван от “Етър-64” и “Свиленград” с по 4 точки, но и с по един мач по-малко, като двата тима ще се срещнат в отложената среща помежду си от втория кръг. В петък от 16:00 ч. отново в ДКС „Васил Левски” етърки приемат „Свиленград” и отново ще разчитат на своята публика, за да се поздравят с нов важен успех!

„Етър-64”: Николова, Караманлиева, Савич 8, П. Кръстева 1, Д. Иванова 1, Д. Петрова 12, Коцева 7 (М. Йорданова 4, Динева).