image-0-02-05-b07745d88c1aca3f1e9c4d6b4e5b03f39cf056fc62624dff7e721b0acf46001e-V
За финала на международния турнир в Гякова (Косово) се класираха хандбалистките на “Етър-64”. Веднага след спечелването на Купата на България те отпътуваха за Косово, където участват в силен турнир с общо четири отбора от Косово, Черна гора и България.

В първия ден бяха полуфиналите, като етърки срещнаха местния “Истогу” (Косово) и се наложиха с 25:22. Преднината им до почивката бе 10:7. “Участваме без опитните Силвана Савич, Деница Иванова и Соня Богданова, които получиха почивка. Проверката бе важна, за да видим в игрова обстановка останалите момичета”, коментира клубният президент Атанас Атанасов.

Най-резултатна в мача бе Данислава Петрова с 10 гола, капитанът Даниела Коцева има 5, Мария Йорданова 4, Кристияна Караманлиева 3, Ангелина Симеонова 2 и Станислава Динева 1.

В другия мач домакините от “Шкипонджа” (Косово) победиха ХК “Никшич” (Черна гора). Така днес навръх 8 март възпитаничките на треньорката Йонка Генчева ще играят във финала за купата и първото място срещу домакините от “Шкипонджа”, след което се прибират в България.