IMG_4469

Хандбалистките на „Етър-64” разбиха „Бъки” с 29:19 (15:9) в полуфинал за Купата на България и утре излизат за отличието срещу „Свиленград”. Мачът е от 13:00 ч. в ДКС „В. Левски”, а етърки преследват 12-ата си купа на страната в последните 15 години и общо 13-а от 20 сезона насам.

Великотърновки взеха чудесен реванш за двете си загуби от габровки за първенството и не оставиха съмнение в превъзходството си по време на мача. Интрига имаше само в първите минути до 5:5, след което етърки започнаха да трупат преднина. С 4 поредни гола те поведоха с 12:6 в 25-ата минута, за да затворят полувремето при 15:9. След почивката авансът им продължи да расте и в 42-ата минута стигна 9 гола – 20:11. Мачът бе решен и треньорката Йонка Генчева пусна в игра само девойките, които доведоха нещата до убедителното 29:19.

В другата среща „Свиленград” би „Ники спорт” с 37:29 (20:14) и утре предстои интересен финал за отличието.

„Етър-64”: Николова, Савич 8, Богданова 7, Коцева 3, Петрова 4, Иванова 3, Кръстева 2, Стефанова, Динева, Павлова, Симеонова 1, Йорданова, Караманлиева 1, Маринова, Димова.