16507953_12273243960695898_12705648614074640190_n

„Етър” взе третата си поредна победа в контролите от подготовката, като би с 2:1 втория отбор на ЦСКА-София. Мачът се игра на официалния терен на Градския стадион в Ловеч.

Станислав Генчев започна преди почивката с Акалски, Мицаков, С. Иванов, Скерлев, Николов, Трифонов, Апостолов, Неделчев, Стоянов, Петков и Тони Маречков. Още в 5-ата минута резултатът бе открит. След центриране от корнер на Иван Стоянов капитанът на “Етър” Илиян Трифонов с глава вкара – 0:1. Гостите се явиха с подмладен състав и до почивката надмощието на „виолетовите” бе тотално.

Малко след гола можеше да стане и 0:2, но вратарят Петър Петров се намеси след силен удар на Скерлев. В 30-ата минута пък Денислав Мицаков открадна топката, напредна и изведе Стефан Неделчев, чийто удар обаче отново бе спасен от вратаря Петров. В самия край удар на Бонев от домакините бе уловен от Акалски.

След почивката отново влезе нов състав, като на терена остана само Мицаков, а в игра се появиха Ивайло Петков, Минков, Ташев, Ивайлов, Ст. Генчев, Яв. Генчев, Кямил, Карапетров, Кольо Станев и Бранислав Ботев.

16427237_246706109115655_81914525787808493207_n

Още в 46-ата минута Чавдар Ивайлов открадна топката и с удар от 25 метра се разписа за 0:2. През втората част чистите положения не бяха много, а в 80-ата минута след центриране от корнер ЦСКА-София II стигна и до гол чрез капитана Витанов за 1:2. До края удар на Джихат Кямил можеше да донесе трети гол, но бе избит от вратаря на символичните домакини.

Новият старши треньор Станислав Генчев продължи чудесната практика да дава шанс на млади играчи от школата на клуба, като този път играха не един или двама, а трима – към Кольо Станев и Бранислав Ботев се присъедини Тони Маречков, който започна като титуляр.

„Етър”: Акалски, Мицаков, С. Иванов, Скерлев, Николов, Трифонов, Апостолов, Неделчев, Стоянов, Петков, Маречков (Ив. Петков, Минков, Ташев, Ивайлов, Ст. Генчев, Яв. Генчев, Кямил, Карапетров, К. Станев, Бр. Ботев).