img_2920

Шампионът „Етър-64” разгроми домакина „Ники спорт” с 33:14 (12:9) в мач от втория кръг на женското хандбално първенство. Великотърновки не можеха да разчитат на три свои основни състезателки поради контузии – Петя Кръстева, Деница Иванова и Мирела Павлова. Впъреки това те стартираха добре двубоя в Сливница и набързо дръпнаха с 3:0. Преднината от три гола се задържа докъм 15-ата минута, когато домакините активизираха играта си и след силни прояви на вратарката им Соня Колева в 17-ата минута се стигна до изравняване – 7:7.

Етърки започнаха в състав Деси Николова, Мария Спиридонова, Деси Кръстева, Силвана Савич, Кристиана Караманлиева, Даниела Коцева и Соня Богданова, като до почивката влязоха още Данислава Петрова и Виктория Маринова. „Ники спорт” дори поведе с 8:7 и после с 9:8, като дори можеха да натрупат по-добър аванс, но националката Десислава Николова направи страхотен мач. Тя спаси общо 6 от отсъдените 9 дузпи за домакините, а през втората част дори реализира и гол от собствената си врата.

Етърки бързо изравниха за 9:9 и до почивката взеха аванс от 12:9. През втората част великотърновки излязоха преобразени и смачкаха противника. Със здрава защита и вратар и резултатни атаки само за второто полувреме „Етър-64” наниза 21 гола, а допусна едва 5 от домакините и така стигна до крайното 33:14. След 50-ата минута мача доиграха девойките старша възраст заедно с Ангелина Симеонова.

С 8 гола за победителките се отличи Даниела Коцева, а 6 пъти се разписа Силвана Савич. За „Ники спорт” с 5 гола се отличи Стиляна Павлова. Грешките в защита треньорката Йонка Генчева обясни с тренировките предимно в малката зала, които не позволяват нормално позициониране на състезателките.

„Етър-64” е и лидер с пълен актив от 4 точки. Вицешампионът „Свиленград” излезе на втора позиция също с 4 точки след победа с 34:10 (19:9) над „Поморие” като гост. Носителят на националната купа „Бъки” (Габрово) пък спечели в Шумен с 24::19 (13:10) и вече е трети също с 4 точки.

„Етър-64”: Десислава Николова 1, Мария Спиридонова 2, Десислава Кръстева 3, Силвана Савич 6, Кристиана Караманлиева 3, Даниела Коцева 8, Соня Богданова 5 (Данислава Петрова 3, Виктория Маринова, Стилияна Динева 2, Ангелина Симеонова, Мартина Стефанова).