img_2812

Тимът на „Болярки” загуби с 0:5 дербито в челото на „А” група от „ЛП Суперспорт”, играно на стадион „Ивайло”. До днешния мач и двата тима водеха в класирането с пълен актив от по 9 точки. На практика обаче въпреки разгромния резултат, великотърновки можеха и въобще да не загубят, ако бяха вкарали многобройните си положения в решаващи моменти от срещата. Четири от петте гола за гостенките паднаха в последния четвърт час на двубоя.

Първото полувреме завърши без голове, а „Болярки” спокойно можеха да водят в резултата. В 29-ата минута Лора Петрова се откъсна в наказателното поле сама срещу вратата, бе атакувана отзад, но реши да доиграе ситуацията и стреля в краката на вратарката. В 40-ата минута отново Лора Петрова бе изведена на скорост, излъга и вратарката, но от скъсения ъгъл ударът й мина до гредата. Гостенките се отчетоха с два удара на Биляна Пенчева над гредата.

Втората част започна с бърз гол на „ЛП Суперспорт”. В 49-ата минута Биляна Пенчева нахлу отляво и стреля за 0:1. Възпитаничките на Валентин Витанов се втурнаха да изравняват и бяха на крачка от гола в 53-ата минута, когато първо удар на Звезделина Георгиева бе спасен, топката отиде у Мирела Моева, чийто плътен шут мина до гредата. Гостенките отговориха с изстрел на Нора Димитрова, избит от вратарката Радостина Калчева.

Мирела Моева можеше да изравни в 72-ата минута, но силният й удар бе боксиран от вратарката. „ЛП Суперспорт” реши всичко три минути по-късно, когато при контра Ивет Василева напредна по десния фланг и с диагонален удар направи 0:2. До края домакините рухнаха, докато столичанки бяха безпощадни. В 76-ата минута Калчева спаси удар директно от корнер, но в следващата минута Нора Димитрова бе изведена сама срещу нея и не сгреши за 0:3. 180 секунди по-късно отново тя вкара четвъртия гол, а в 83-ата минута Десислава Грахльова с далечен удар съвсем довърши домакините.

В следващия кръг на 9 октомври „Болярки” гостуват на „Спортика” (Благоевград), а на 15 октомври са домакини на аутсайдера „Нефтохимик”.

„Болярки”: Радостина Калчева, Велизара Владимирова, Габриела Иванова, Венка Драганова, Недрет Заструг, Тодорка Златкова, Звезделина Георгиева, Мирела Моева, Теодора Йорданова, Даяна Георгиева, Лора Петрова (Румяна Новакова, Милена Андреева, Мирела Йорданова, Габриела Христова, Симона Стоянова, Найме Джикелова).