IMG_1044

С равенство 1:1 завърши контролата между „Етър” и „Нефтохимик”, играна на стадиона в Дряново. И двете попадения паднаха преди почивката от дузпи – по една за двата отбора, отсъдени от рефера Георги Гинчев.

Дебют за етърци направи близо двуметровият Симеон Иванов – Матераци, който игра в центъра на защитата заедно с Минков и се включваше и в атаките при статичните положения. В нападение до почивката пък се разчиташе на аржентинеца Гуидо Абаян и Петър Димитров, активно подпомагани от останалите.

„Виолетовите” започнаха по-добре мача и имаха превес в първия четвърт час. Още секунди след началния сигнал капитанът Джихат Кямил бе изведен отляво и стреля опасно, но диагоналният му удар мина до гредата. „Етър” логично стигна първи до гол. В 12-ата минута Петър Димитров нахлу в наказателното поле и бе съборен от Патев и реферът отсъди дузпа. С прецизен удар в левия ъгъл Димитров откри – 1:0.

IMG_1043

След гола бургазлии изнесоха играта по-напред и в 24-ата минута вратарят Акалски извади опасен удар на „акулите”. В 37-ата минута след грешка на Гуидо Абаян в центъра последва бърза контра, при която Хазуров излезе сам срещу Акалски и той го фаулира. Отсъдената дузпа бе превърната от Божинов в 1:1.

„Етър” можеше отново да поведе в 44-ата минута след красива атака – изведеният Мартин Николов проби на скорост отляво и центрира пред вратата, където Абаян от два метра засече топката до гредата. В последната атака за полувремето опасен удар на Петър Димитров мина над рамката.

IMG_1046

Още на почивката Ферарио Спасов пусна в игра всички останали футболисти без вратаря Ивайло Петков. На Цанков бе дадена почивка, както и на контузените Станислав Генчев и Сашо Кирилов.

Втората част бе за бургазлии, които по-често играеха в половината на „Етър”, но така и не принудиха Акалски да се намесва. Най-опасното положение обаче бе пред бургаската врата. В 63-ата минута Чавдар Ивайлов стреля опасно, но опитният вратар Стоян Колев успя да избие в корнер. До края въпреки че жегата понамаля и темпото бе добро, повече чисти положения за гол нямаше и ударите на двата тима минаваха покрай гредите.

Така активът на „болярите” от контролите срещу 4 елитни и един вероятно втородивизионен тим (ЦСКА-София 2) е една победа, две ремита и две загуби. В събота от 18:30 ч. етърци приемат на стадион „Ивайло” плевенския „Спартак”.

“Етър”: Акалски, Николов, С. Иванов, Минков, Скерлев, Кямил, Ивайлов, Цветков, Плахов, Абаян, Димитров (Ив. Петков, Трифонов, Иван Петков, Явор Генчев, Мицаков, Гуцев, Неделчев, Тодоров).

„Нефтохимик”: Колев, Патев, Грънчов, Пехливанов, Малинов, Божинов, Манев, Вълчев, Александров, Чепилов, Хазуров (Георгиев, Шопов, Василев, Андреев, Илиев, Филипов, Петков, Борисов).