13669682_1229090763790049_7753245132057093328_n

Етър играе контрола срещу елитния “Нефтохимик”, като мачът започна в 18.30 ч. в Дряново. Още в 1-ата минута Кямил бе изведен отляво и стреля опасно, но диагоналният му удар мина до гредата. Етър имаше териториален превес в началото и логично стигна до гол. В 12-ата минута Петър Димитров нахлу в наказателното поле и бе съборен от Патев и реферът Георги Гинчев отсъди дузпа. С прецизен удар в левия ъгъл Димитров откри – 1:0. След гола бургазлии изнесоха играта по-напред.

Дебют за Етър направи най-новото попълнение почти двуметровият централен защитник Симеон Иванов – Матераци, който идва тъкмо от Нефтохимик.

В 24-ата минута вратарят Акалски извади опасен удар на гостите.

В 37-ата минута след грешка на Гуидо Абаян в центъра последва бърза контра, при която Хазуров излезе сам срещу Акалски и той го фаулира. Отсъдената дузпа бе превърната от Божинов в 1:1.

В 44-ата минута след красива атака на етърци Мартин Николов проби на скорост отляво и центрира пред вратата, където Абаян от два метра засече топката до гредата. В последната атака за полувремето опасен удар на Петър Димитров мина над рамката.

Още на почивката Ферарио Спасов пусна в игра всички останали футболисти без вратаря Петков. Нефтохимик наложи натиск, но най-опасното положение бе пред неговата врата. В 63-ата минута Чавдар Ивайлов стреля опасно, но опитният вратар Стоян Колев успя да избие в корнер.

Край на мача – 1:1

“Етър”: Акалски, Николов, С. Иванов, Минков, Скерлев, Кямил, Ивайлов, Цветков, Плахов, Абаян, Димитров (Ив. Петков, Трифонов, Иван Петков, Явор Генчев, Мицаков, Гуцев, Неделчев, Тодоров)