IMG_0474

„Етър“ влезе в професионалния футбол по най-категоричен начин, като записа 17-ата си поредна победа в първенството. В последния кръг „виолетовите“ разбиха с 4:0 „Ботев“ (Луковит) и не дадоха шанс на основния си конкурент „Ботев“ (Враца), който ще трябва да трепери за административно вкарване от БФС.

Близо 2500 души по трибуните създадоха уникална атмосфера, с която малко стадиони у нас могат да се похвалят – 500 виолетови балона, ленти, пироефекти, знамена, спациална песен, записана от Фенклуба. Преди мача Петър Димитров получи наградата си за Футболист № 1 на „Етър“ за сезона, а публиката приветства цялата детско-юношеска школа, която направи почетна обиколка на „Ивайло“. Три от отборите на „Етър“ продължават на държавни финали битката за шампионските титли!

Надмощието бе тотално и в основата на всички опасности бе Петър Димитров. Още във 2-ата минута той проби на скорост и центрира към Мартин Николов, който вкара, но голът бе отменен заради спорна засада. Веднага след това нов удар на Димитров бе уловен от вратаря.

В 9-ата минута Петър Димитров центрира отдясно и Любо Генчев отклони топката в левия ъгъл – 1:0! Пак Димитров стреля майсторски от фаул, но вратарят Тодоров изби. В 25-ата минута Петър Димитров изведе Стефан Христов сам срещу вратаря, но той си поведе дълго топката, а малко след това самият Димитров проби на висока скорост, но  стреля в тялото на вратаря. В самия край на полувремето Иван Петков атрактивно стреля с глава, но вратарят извади в корнер.

Атаките продължиха и през втората част. Петър Димитров излезе сам, но би във вратаря, а в 49-ата минута Илко Трифонов с глава стреля в напречната греда. С огромно желание действаше Иван Петков, който този път излезе с № 3. Само за седем минути Петков наниза два гола след подавания на Димитров и реши мача.

Етърци започнаха да търсят и стотния си гол, като първо Любо Генчев стреля в левия стълб, а в 81-ата минута Петър Димитров с фантастичен прехвърлящ удар реализира стотното попадение.

След края на мача купата бе връчена на етърци от кмета на В. Търново Даниел Панов, който пожела успех на отбора в „Б” група. Сред гостите бяха още зам.-председателят на парламента Иван Иванов, депутатът Евгени Стоев, областният управител проф. Пенчо Пенчев, общинският съветник Николай Илчев. Най-скандираните от публиката имена бяха на президента на клуба Александър Нанков и на старши треньора Ферарио Спасов, а великолепната вечер завърши с шампанско и снимки на голямата „виолетова” радост.

„Етър“: Михайлов, Петков, Николов, Яв. Генчев, Кирилов (70 Скерлев), Л. Генчев, Анев (72 Бенков), Трифонов, Минков, Христов (46 Байчев), Димитров.