576988
Минимална победа с 1:0 взе у дома свищовският “Академик” срещу коравия тим на “Левски-2007”. Интересното бе, че мачът бе ръководен от женска съдийска бригада – главен съдия бе Галя Ечева от В. Търново с асистентки Йорданка Корчева и Ренета Димитрова. Единственият гол падна в самото начало на второто полувреме, когато точен бе бившият нападател на “Етър” и “Локо” (ГО) Николай Иванов.

Двубоят между “Кариана” (Ерден) и Гигант (Белене) пък може да кандидатства за рекорд на Гинес за най-краткотрайна футболна среща. Тя продължи по-малко от две минути. Гостите от крайдунавското градче излязоха за началния съдийски сигнал само със седем футболисти.

Домакините поведоха в резултата още в 1-ата минута чрез Николай Николов. Секунди по-късно Мирослав Пачунков от беленския тим получи разтежение и напусна терена, оставайки на него едва шестима свои съотборници. При тази ситуация мачът нямаше как да продължи и видинският рефер Даниел Иванов бе принуден да го прекрати. “Кариана” ще запише служебна победа с 4:0.

“Павликени” и “Трявна” завършиха 1:1. Домакините натиснаха в началото и Кушев можеше да открие от удобна позиция. В 27-ата минута реферът отсъди дузпа за павликенчани, която Димитър Кушев превърна в 1:0. Това бе 18-ият гол на Кушев в първенството, таранът води сред голмайсторите в групата. Гостите до почивката нямаха нито една възможност да върнат гола. В 58-ата минута обаче те организираха бърза контра и Александър Дамянов възстанови равенството. До края домакините опитаха да стигнат до победен гол, но изстрелът на Додуров от пряк свободен удар мина над гредата, а този на Тодор Чирпанов от няколко метра профуча доста встрани от вратата.