foot
Отборът на “Янтра” (Полски Тръмбеш) продължава да отстоява първото си място в “А” областна група. В поредния кръг тръмбешчани взеха важна победа с 3:2 като гости на “Изгрев” (Царевец). Още в 10-ата минута Калин Иванов вкара за 0:1, а в средата на полувремето Здравко Димов удвои резултата. Веднага след това пък Калоян Илиев получи хубав пас и вдигна резултата на категоричното 0:3.

После темпото поспадна, а резултатът се запази такъв чак до 90-ата минута, когато домакините спечелиха дузпа и Петър Кочев намали, а веднага след центъра Николай Петров върна още един гол за крайното 2:3.

Преследвачът “Ресен-2012” записа категорична победа с 5:0 над “Левски” (Стражица) и продължава да е на 2 точки след тръмбешчани в класирането.

Победния си ход продължи и “Лато” (Алеково) след труден успех с 2:1 в свищовското дерби срещу “Атлетик”. Домакините очаквано имаха превес, но стражът на гостите Тодор Тодоров спаси няколко положения, а веднъж му помогна и гредата след удар на Илиян Личев. В 44-ата минута след удар на Георги Георгиев Емил Ферещанов с глава си вкара автогол – 1:0. Детелин Ченешков удвои след хубав пробив в 81-ата минута, а свищовлии върнаха един гол след комбинация между Максим Хабиб и Цветомир Минчев.

Наравно 2:2 завършиха “Левски” (Лясковец) и “Лозен” (Сухиндол). Гостите първи имаха възможност, но ударът на голмайстора им Радослав Отчев срещна гредата. Първият гол обаче бе за лясковчани, дело на Иван Щараков в 8-ата минута. Пак той при една контра оползотвори хубаво подаване за 2:0. Все пак в края на полувремето Радослав Отчев върна надеждите за сухиндолци – 2:1. “Лозен” стигна до равенството в 80-ата минута след като Кристиян Павлов завърши поредната атака на гостите.

“Чумерна” (Елена) разби “Земеделец” (Козловец) с 4:2. Техничарят Георги Донев откри още в 5-ата минута, а малко след това изведе Мехмед Мустафов за 2:0. В 29-ата минута Петър Димитров вкара третото попадение след подаване на Пламен Панайотов, а отново Мустафов открадна топката и покачи на 4:0. Последва отпускане и в средата на втората част козловчани върнаха два гола чрез Бранислав Ботев и Иван Вачев.